4. Kapitola

21. července 2016 v 16:53 | A-lia |  Magie prastarých
Rync zamyšleně přecházel po místnosti.
Klap, klap. Klap, klap.
Zněly jeho boty na kamenné podlaze. V jeho tváři se střídala zlost se zamyšlením. Nechápal proč se tohle všechno děje. Je možné, že se s ním ten opasek hádal?


Pokoušel se s ním pracovat znovu a znovu, jenže bezúspěšně. Pořád měl dojem, že mu něco uniká, že ten opasek dělá něco, co je nad jeho chápání a co se mu nebude líbit, až to bude dokončeno. Jenomže to by nejdřív musel zjistit, co ten opasek provádí.
Pokoušel se o to stále dokola, ale opasek ne a ne podlehnout jeho magii.
Rozhodl se to tedy vyzkoušet znovu. Popadl knihu o temné magii, pásek přemístil do jednoho pentagramu a sám vstoupil do druhého.
Pak začal odříkávat zaklínadlo.
Slova se mu linula z úst jako temná píseň zhouby. Opasek se začal třást a zářit. Magie se střetly. Započal nový souboj nejtemnějších sil s mocí Pradávných.
Ryncy se na čele perlil pot. Skoro funěl námahou. Pak se s ohlušujícím výbuchem utvořila tlaková vlna.
Vše v místnosti bylo rázem rozházené. Samotný mág se sám málem zřítil k zemi. Jakmile znovu nabral ztracenou rovnováhu, zlostně se zahleděl do protějšího pentagramu. Opasek stále vysel ve vzduchu a plál jasnými barvami a Rync znovu dostal ten zvláštní pocit, že se děje něco nepatřičného.
Nejvíc ho na tom všem rozčilovalo, že opasek zřejmě provádí něco za jeho zády. Nakonec to už nevydržel a vybuchl vzteky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 výla10 výla10 | 11. srpna 2016 v 21:21 | Reagovat

a-lija proc my nykdi neodpovys¨ ja sem tvoje vjerná faninka chodym sem kaazdiiiiii deen tak prosym odpovys my aspon na ot jak se maze pysmena pls potrebuju to vjedeet dik do predu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama