Jedenáctá stránka deníku

15. května 2016 v 9:16 | A-lia |  Medika
6.2. (Sobota)
Mám neblahé tušení, že se něco zvrtlo. Tydlíkovy pořád nemizela křidélky, ani šupiny nenabraly svou typickou barvu.

Navíc mám dojem, že povyrostl což je divné. Ten prodavač nám přece říkal, že už je skoro dospělý a navíc je zakrslý, proto nám ho taky dal tak levně. Jenomže teď má velikost skoro normálního malého gekona (asi 14,5 Cm).
13.2. (O týden později)
Hrůza! Tydlík vyrostl o dalších 7 cm, teď má velikost klasického, možná trochu většího gekona a křídla a šupiny pořád a pořád nechtějí zmizet. Navíc jí skoro dvakrát tolik co předtím. Kristova noho! Co jsem to udělala!? Tyhle změny musí být rozhodně následky toho nevydařeného plesového kouzla.
20.2. (O další týden později)
Do háje! Do háje! Do háje! Opravdu roste čím dál rychleji! Před měsícem to byl zakrslí pagekonek řasnatý o délce 11,5 Cm, s hnědými šupinkami a oranžovýma očima. Teď je z něj skoro půl metru dlouhý ještěr s akvarínovou, až safírovou kůží a hematitovíma očima. Už se skoro nevejde do terárka a musela jsem ho přesunout na půdu. Naštěstí nahoru máma nechodí skoro nikdy a do mého pokoje nevstupuje skoro zásadově, takže se to snad hned neprovalí. I jídelníček se mu mnění brouci už pro něj jsou málo a radši si loví na půdě krysy (nebo co to tam vlastně běhá za havěť), nebo slupne žábu (když mu nějakou donesu. U domu máme jezírko s potůčkem a tam je jich plno).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama