Devátá stránka deníku

12. března 2016 v 12:39 | A-lia |  Medika

31.1. Sobota večer na plese


Potkali jsme se s Honzou před PKO a zaplatili jsme vstupné. Hana, Lucka i Běta už tam byly. Všechny mi pochválily kostým a zvláště vzdychaly nad Tydlíkem.

Tydlík ale moc uchváceně nevypadal, protože jsem mu připevnila všechny čtyři nožičky k čelence a nechala jsem ho ztuhnout tak aby mohl hýbat jen hlavou, křidélky a ocáskem. V tu chvíli do mých kamarádek vrazila Rejsa s Danou a Simona s Petrou.

"Pojď, Mediko, půjdeme k zákuskům." Vložil se do toho Honza dřív, než se nově příchozí publikum stihlo nadechnout k posměškům.

"Ne, neřeš to, Honzo." Odpověděla jsem mu s úsměvem.

"Copak to tu na těch hrozných šatech obdivujete? Aha už asi vím co!" Uchechtla se Dana a ukázala na Tydlíka.

"Cc! To jsem vyděla v jednom hračkářství. Je to kšunt na baterky zítra už to nebude fungovat. Špatně jsi utratila svoje peníze." Prohlásila nabubřele Simona.

"Navíc jsem zaslechla, že nedostáváš žádné kapesné." Posmívala se Petra.

"Neumíš se ani pořádně učesat. Nedokážeš okouzlit nikoho lepšího než HONZŮLKA?" Shazovala mě Rejsa.

Štvaly mě, ale zároveň jsem se musela bavit nad tím jak i přes veškeré urážky, slintaly nad Tydlíkem a přemýšlely nad tím, kde jsem ho sakra koupila! "Schválně koho vyhlásej za nejlepší kostým. Já to asi nebudu, ale ani jedna z vás a to na 100%." Řekla jsem a s úsměvem jsem Honzu i ostatní kamarádky odtáhla pryč.

1.2.


Včerejšek se moc povedl. Při vyhlašování kostýmů byl první pirát z Karibiku z devítky, druhý drak z první a já jsem byla třetí. Za to místo jsem dostala placku a knížku (byla to detektivka). První místo dostalo dort a druhé slunečník. Sice nechápu, na co tomu prvňákovi bude slunečník ale tak jo, dobře.

Kamarádkám jsem druhý den na oslavě Bětiných narozenin řekla, že Tydlíka jsem dostala od mamky k svátku a tak nevím kde ho koupila. Bětě jsem pořídila dvě různé knížky o upírech. Oslava byla fajn, taková pohodová, nenáročná, plná smíchu a legrace. Čas utekl jako voda a když se tu v 18:30 stavila mamka, málem jsem chtěla začít kňourat, jak nechci domů a druhý den do školy. Naštěstí jsem se ovládla a pouze se rozloučila s kamarádkami. Doma mě čekal pěknej binec, protože příprava a učení se do školy není žádnej med.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hejtr#4 Hejtr#4 | 13. června 2016 v 18:11 | Reagovat

jmenuješ se a-lia nebo Medika nebo jak? a ty tvoje "kamarádky" asi nejsou moc kamarádky když tě pomlouvají přímo před tebou a ty si toho ani nevšimneš

2 A-lia A-lia | 13. června 2016 v 20:19 | Reagovat

[1]:
Tak za A) A-lia je jen přezdívka a Medika zase moje vymyšlená postava
za B) tyhle příběhy si vymýšlím ale jak se zdá tak ti přijdou věrohodný:) takže dík za pochvalu;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama