Desátá stránka deníku

17. března 2016 v 18:48 | A-lia |  Medika
2.2.

Chemie a matika proběhly celkem v pohodě a nudě. V jednom kuse mi odlétaly myšlenky zpátky k Tydlíkovy který vyspával stočený na solárkovém kameni a vyhříval si modré šupinky a křidélka, jež přes veškeré moje pokusy odmítaly zmizet.

Gekonek neprotestoval, ale kdyby ho takhle uviděla mamka, asi by se zcvokla. Proto jsem taky přes terárko musela přehodit iluzi. Z mých úvah o nevydařených kouzlech mě vytrhl s mích a klepání a stříkání nějakého spreje. Rozhlédla jsem se po třídě a všimla si, že děvčata stojí v hloučku a smějí se. Než jsem se stihla zvednout a zajít se podívat, co upoutalo jejich pozornost, odtrhla se od partičky Dia a nenápadně se prosmýkla mezi lavicemi až k lavičce u topení, na nichž seděli (jako obvykle) kluci. Tři seděli na lavičce, dva stály, povídali si a živě gestikulovali. Dia se přiblížila k tomu nejblíže stojícímu, který k ní byl otočen zády. Když byla téměř u něj, vrhla se vpřed připravena postříkat mu sprejem hlavu. Bohužel se jí to moc nepovedlo a atentát vyšel na prázdno. Ostatní se jí ptali, proč šílí. Ona jim s úsměvem na rtech a hranou nevinností ve tváři prozradila, že si v Tescu koupila barevný spray na vlasy. To se klukům hned zalíbilo a ten nejšílenější se přihlásil jako dobrovolník k otestování, jak barva drží.
Naneštěstí s tím nikdo neuměl moc zacházet, a proto první dobrovolník skončil s neonově zeleným, zářivým kolem o poloměru asi 2,5 Cm v týle. Ostatní dopadly lépe. Jeden kluk se slepenou, nasprejovanou ofinou a druhý, u kterého to připomínalo spíše melíry. Dokonce se mu to povedlo tak, že to nebylo příliš nápadné. Zvláštní však bylo, že si těch vlasů nikdo z učitelů nevšiml. Teda až na poslední hodinu kdy spray zabavil do konce vyučování a neposlal kluky si okamžitě umýt hlavu.
Jak říkám:) zkrátka psina.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 děsná fangirl děsná fangirl | 13. června 2016 v 18:05 | Reagovat

čauky toťálně zbožňuju tvé ztránky a necháppu přoč se ostatným nelýbí ja taky moc neumým gramaťyku a chťela bich se tje žeptať jakí máž násor na lydi u vás ve třýdje?

2 děsná fangirl děsná fangirl | 13. června 2016 v 18:05 | Reagovat

prosým odpovjez

3 A-lia A-lia | 13. června 2016 v 20:14 | Reagovat

[1]:[2]:
Děkuji za pochvalu a na naši třídu mám kladný názor. Sice nemám žádnou konkrétní nejlepší kamarádku, ale řekla bych, že zase vycházím dobře se všema. Zrovna tahle kapitola je z prostředí naší třídy, i když jsem upravila jména a trochu děj:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama