Osmá stránka deníku

26. února 2016 v 19:54 | A-lia |  Medika
27.1. Úterý odpoledne
Hana pozvala mě, Lucku a Bětu na narozeniny. Bude je slavit 1.2. No musím říct, že nastávající víkend bude dost hustej.

Ptala jsem se, jestli taky jdou na ten karneval, všechny přisvědčily, že jdou. Vyzvídala jsem podobu jejich kostýmů. Lucka jde za pirátku, Běta za Cornelii z WITCH a Hana kostým pořád ještě shání.
29.1. ráno
Sledovala jsem Tydlíka jak se zběsile prohání po teráriu. Vypadal nadšeně a radostně zapištěl, když jsem terárko otevřela a vzala si ho do ruky. Chvíli mi běhal po dlaních a pak se stočil do klubíčka. Opatrně jsem ho vrátila zpátky, dolila mu vodu v jedné mystičce a dosypala krmení v druhé. Potom jsem, ale musela vyrazit do školy.
31.1. těsně před odchodem na karneval
Zkoušela jsem si šaty před zrcadlem. Pořád mě ale nenapadalo, jak bych si měla udělat vlasy. Nakonec jsem si řekla, že si je nakulmuju a nechám rozpuštěné. Ano to bude nejlepší. Pořád se mi ale zdá, že u toho něco chybí. A v tu chvíli mě to trklo! Řekla jsem si, že je jasné že to chce něco extra, něco co mi budou ostatní závidět. Vzala jsem čelenku a zašeptala nad ní mutatio chroma epi- coerulea! (zmněň barvu na modrou). Potom jsem vytáhla tydlíka a nad ním jsem taky zakouzlila. V tom to puflo a přede mnou stál modrý Pagekonek s nádherně lesklými šupinkami. Mělo to jen jeden nedostatek, ještěrce se na zádech objevila křidélka. Zřejmě jsem se v něčem přeřekla. Čekala jsem, že Tydlík bude ze svého nového vzhledu dost vyjevený, ale nebyl. Nadšeně mával křdélky a pobíhal kolem. Potom jsem ho opět chytila a pronesla další zaklínadlo: "Artus." a připevnila jsem ho k čelence.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama