Zeměplocha - Smrť, Mrakoplaš

14. listopadu 2015 v 20:15 | A-lia |  Mé nej postavy
Už nějakou dobu čtu Zeměplochu od Terryho Pratcheta a velice jsem si oblíbila pár postav, které vám v tomto článku chci představit:) Zároveň si na tom trénuji charakteristiku postav, ze které budeme psát slohovku;)Mrakoplaš:

Je nedostudovaný mág, kterému se v hlavě usadilo jedno z osmi velkých zaklínadel, kterými stvořitel stvořil svět. Ostatní malá zaklínadla se bojí tohoto velkého, a proto se rychle evakuovala mágovi z hlavy. Jeho učitelé však prohlašují, že i kdyby zaklínadla neutekla, stejně by ho vyhodili kvůli nedostatku píle, talentu k magii a tomu, že při každém náznaku nebezpečí zbaběle prchá.
Je hubený, vytáhlý a má řídký plnovous. Běžně nosí vínově červený, rozevlátý plášť a klobouk stejné barvy. Má širokou krempu a vypadá jako správný kouzelnický klobouk až na nápis MÁK, které má ohlašovat jeho hodnost.
Smrť:

Jeho řemeslem je doprovodit duše zemřelých na onen svět. V jádru je dobrý a poctivý, jenže lidi ho nemají rádi kvůli jeho strašidelnému vzezření. Má prázdné oční důlky, kostnaté ruce i celé tělo. On sám je totiž jen kostra v dlouhém černém plášti s kapucí.
Nosí při sobě meč a kosu. Obě tyhle zbraně dokonale ovládá.
Má rád kočky a svoji adoptovanou dceru Isabell.

http://www.zemeplocha.info/images/chars/death.jpg

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama