Šestá stránka deníku

24. listopadu 2015 v 18:23 | A-lia |  Medika
20.1. Úterý 6:50
YES! Mám svátek a po obědě si jdu pro chameleóna! Moc se těším. Taky mě zajímá, jak si Petra a Simonou poradily uhráky, co jsem jim přičarovala.


20.1. Úterý večer
Obě jsou z těch uhráků na větvi:) Myslím, že si na mě už jen tak netroufnou. Navíc nám třídňas řekl o karnevalu, který se pořádá k poctě školy. Má totiž stoleté výročí. Proběhne to 31.1. v experimentálním studiu v Lidových sadech od 17:00, vstupné pro žáky a zaměstnance školy 10 Kč, pro veřejnost 20 kč.
Po obědě jsme byly ve zverimexu se podívat na chameleony. Bohužel se maminka zhrozila po té, co zjistila, že ten nejlevnější chameleon, co tam měli, stojí 535 Kč plus nejlevnější terárium za 3 700 Kč. Tudíž mi mamka místo chameleóna pořídila Pagekona řasnatého který stál 150, protože byl zakrslej. Měřil jen 12cm, přitom má měřit nejméně 15 cm. Terárko s výbavou zase stálo 1 500 což je podstatně levnější než 3 700. Navíc ta paní, co nám ho prodala, říkala, že je prý vhodný pro začínající teraristy. Mně se zdá ta jeho barva divná, je totiž celej hnědej, ale jeho oči září jak letní obloha.
Po tom jsem, ale musela jít na kreslení a zrovna téma dne bylo plazy. Samozřejmě jsem kreslila pagekona řasnatého. Vymyslela jsem mu jméno Tydlík.
21.1. Středa večer
Dnes má zase svátek Běla. Ukazovala jsem jí fotku mého nového mazlíčka. Před češtinou jsem okouzlila svoje pero, aby mi opravovalo gramatické chyby. Nepovedla se mi ale výslovnost a pero zapomíná opravovat háčky a čárky nad písmeny a ve větách. Pořád je to ale slušný pokrok. Navíc se mi podařilo vršek pera okouzlit samo napovídacím kouzlem, takže když nevím odpověď, stačí poklepat vrškem pera na otázku a pero mi vede ruku, abych napsala správnou odpověď.
Na dramaťáku mi vypadla pozvánka na karneval. Honza ji sebral a po přečtení, mi ji vrátil.
Po skončení hodiny se mě Honza zeptal: "Za co na ten ples půjdeš? Tipnul bych tě na princeznu." zamrkal škádlivě.
"Skoro ses trefil," odpověděla jsem se smíchem, "jdu za kouzelnici."
"Skoro? To jsem úplně vedle, ale kouzelnice se k tobě hodí. Jdeš sama nebo s kamarádkama?"
"Pořádá to naše škola, takže tam bude pár lidí co znám, ale můžem si tam přivést i přátele, nechceš jít taky?"
"Tak to abych šel za Brumbála, ne?" zasmál se. "Nebo by mi víc slušel kostým Harryho Pottera?
"A nechceš jít radši za Dobyho?"
"Jo to je dobrej nápad." přikyvoval rozesmátě.
22.1. Čtvrtek
Sepsala jsem si seznam slov, která se mi zdála, nejužitečnější a snažím se je naučit nazpaměť, samozřejmě to nejde. Navíc pořád musím myslet na ten ples. K tomu všemu jsem deník okouzlila velmi užitečným zaříkadlem. Pokud deník otevře někdo, komu to nedovolím, ruce se mu olepěj, jako by je vykoupal ve smůle.
Seznam velmi užitečných zaklínadel:
Orthographia - pravopisné kouzlo mundities - zaklínadlo pro čištění
Responsio - odpovídací kouzlo probus - zaklínadlo pro úklid
Adhaesivus - lepivé kouzlo lumen - světelné zaklínadlo
23.1. večer
Ve městě jsem si koupila suché pastely a po použití kouzla, jež mi zjevilo Tydlýka, jsem se dala do díla. Výsledek byl neuvěřitelný. Můj chameleónek vypadal jak živý, dokonce se mi zdálo, že mrknul. Zalakovala jsem tedy obrázek lakem na vlasy a připíchla ho na nástěnku.
Mě osobně nikdy moc kreslení nebralo, ale říkám si, že teď ty nafoukaný nány, Simona a spol., puknou závistí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama