Čtvrtá stránka deníku

20. září 2015 v 10:58 | A-lia |  Medika
17.1. sobota večer
Úžasné! Rozluštila jsem výslovnost a vyzkoušela jedno kouzlo. Nejdříve jsem si ale přečetla instrukce při kouzlení:
Je více druhů jak kouzlit, ty však použij ten styl, který ti bude nejvíce vyhovovat.
1) kouzlení s hůlkou


Výhody: praktický proutek dodávající pocit bezpečí, její špička určuje směr kouzla, je nejběžnější při kouzlení na přesnost směru, nepotřebuje se ke kouzlení tolik nadání, není lákadlem pro zloděje.
Nevýhody: riziko ztráty, kouzelník svou hůlku často hledá i několik let, zlomená hůlka se již nedá nahradit novou. Jde ji však před tímto osudem ochránit kouzlem.
Jména slavných kouzelníku využívajících tuto metodu:
Sendy Johanová, Marek Neruda, Kesie Ropoznová

2)kouzlení pomocí prstenu:
Výhody: stačí na kouzlo jen pomyslet, předmět se nedá zničit, na první pohled nikdo nepozná, že patříte ke kouzelníkům.
Nevýhody: riziko ztráty či odcizení, předmětu se musí dát kouzelné schopnosti už při výrobě, prsten musí být ze stříbra.
Jména slavných kouzelníku využívajících tuto metodu:
Lene Bistřinková, Zora Síkorová, Ladislav Černý

3) kouzlení pomocí ruky
Výhody: máte ji stále při sobě, nedá se poznat, zdali jste nebo nejste kouzelník, z rozevřené dlaně unikají silnější kouzla než z hůlky nebo prstenu.
Nevýhody: kouzlo je ovlivněno únavou či bolestí paže (funguje potom slaběji), v případě ztráty ruky se znovu nenaučíte kouzlit, navíc kouzlení pomocí dlaně vyžaduje větší talent než u hůlky či prstenu.
Jména slavných kouzelníku využívajících tuto metodu:
Alice Smythová, Jana Ledenná, Hynek Bosý

4) kouzla s holí
Výhody: dá se používat rovněž v boji s nekouzelníky, hodí se hlavně pro poustevníky a jiné kouzelníky žijící stranou civilizace, je praktická při cestování.
Nevýhody: je okamžitě poznat že jste kouzelník, hůl má větší rozměry.
Jména slavných kouzelníku využívajících tuto metodu:
Leona Surbrichová, Dan jaromír, Lucius Hlaváče

Upozornění:
Při špatné výslovnosti se mohou stát různé katastrofy, proto pozorně čtěte a studujte!

Mně se zdá, že je to celkem síla. Vybrala jsem si kouzlení pomocí dlaně, protože nemám hůl, prsten taky ne a hůlku se mi jít hledat nechce.
Už jsem zkoušela kouzla, která umí skrýt předměty před nežádoucíma očima a kouzlo, jež skryté odkryje. Na poprvé se to moc nepovedlo, pak jsem to zkusila po druhé. Nechala jsem zmizet lepidlo tak, aby ho máma nemohla vidět a položila jsem jej na stůl. Tohle máma naprosto nesnáší. Po tom, co začala stůl uklízet, jsem ho nechala opět se objevit.
Okamžitě mě mamka sprdla: "Co dělá tvoje lepidlo na jídelním stole!? Patří snad lepidlo na stůl?! Okamžitě si ho ukliď!" Pak se ale stalo něco, co bych doopravdy nečekala. Lepidlo totiž bez mého svolení opět zmizelo. Samozřejmě se maminka podivila.
Aha tak promiň. Muselo se mi to jenom zdát. Samozřejmě, když se maminka nedívala, jsem neviditelné lepidlo opět sebrala a odnesla si ho do pokoje. Zaklínadlo se trochu nezdařilo a poblikávalo jako lucernička. Nakonec se mi povedlo lepidlo kouzla zbavit. Rozhodně se mi tahle schopnost bude hodit ve škole při psaní testu.
18.1. neděle ráno
Kouzla pomocí ruky mi vyhovují. Mám jen potíže si zapamatovat magická slova. Musím si taky dávat veliký pozor, protože když se mi mé poslední zaklínadlo nepovedlo, skončilo to louží před ledničkou. To jsem se totiž snažila levitací přenést sklenici s vodou, ale má pozornost zakolísala a sklenice spadla s příšerným randálem na podlahu. Samozřejmě se maminka, která byla tou dobou v ložnici, rozběhla podívat, co se stalo.
Jakmile uviděla tu spoušť, rozzlobila se na mě a začala hubovat: "Copak se házejí skleničky přes celou místnost?!"nebaví mě pořád poslouchat tyhle mamčiny rozpravy, tudíž jsem rychle popdla mop a šla to rychle uklidit.
Má oblíbená zaklínadla:
invisibilis - zmiz mutatio - změnit
obiectus - zjev se chroma - barva
occumbe - spadni coerulea - modrá
sub-volo - vzlétni lumen - lesk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama